«

»

Sty 22

Własne Mieszkanie

Urządzanie mieszkania to wspaniała zabawa i spore przedsięwzięcie zwłaszcza, jeśli trzeba wykonać je od zera. Nie jest już domeną jedynie młodych małżeństw. Świeżo upieczeni nabywcy równie często zlecają to zajęcie profesjonalistom, co podejmują się go samodzielnie.

żaluzje

Stylowo czy wygodnie?

Na to pytanie jest tyle odpowiedzi, ile osób. Każdy kieruje się swoimi przekonaniami. Warto jednak znać plusy i minusy obydwu tych podejść.
Stylowe mieszkanie kojarzy się z ekskluzywnymi dodatkami oraz jasno widocznymi inspiracjami. Do takiego mieszkania wraca się z przyjemnością, by podziwiać je niczym dzieło sztuki. Gdyby zaszła konieczność sprzedaży, z pewnością przyciągnie ono uwagę wielu potencjalnych nabywców. Warto jednak pamiętać, że o gustach się nie dyskutuje i nie każdy wystrój może podobać się każdemu. Dlatego też takie mieszkania są przeważnie wysoko spersonalizowane.
Mieszkanie wygodne to mieszkanie praktyczne. Każdy szczegół jego wystroju pełni przede wszystkim jakąś funkcję – tu nie ma miejsca na niepotrzebne przedmioty. Dużo schowków, dobrze rozmieszczone meble, precyzyjnie zorganizowane wnętrza szaf czy małe life-hackowe triki to cechy rzucające się jako pierwsze w oczy. Wygoda to ułatwianie życia, co w zabieganym świecie jest na wagę złota. Takie wnętrze niekoniecznie musi być piękne i często nie jest, jednak jego praktyczność broni się sama.
Co zatem wybrać? Cóż, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na podstawowe pytanie: w domu chcę cieszyć oko wystrojem czy porządkiem?

Stare problemy, nowe rozwiązania

Technologia idzie do przodu, co roku dostępne są coraz to nowsze rozwiązania. Wiele z nich jest elektronicznych, co niewątpliwie bywa ogromnym ułatwieniem, jednak wciąż jest jeszcze mocno awaryjne. Mimo wszystko jednak dziś nie musimy się już borykać z pewnymi problemami/ Marnie padające oświetlenie centralnej lampy można nadrobić doklejając ledowe listwy na spodniej stronie szafek wiszących nad blatem. Jest to tanie i energooszczędne rozwiązanie. Podobny efekt można osiągnąć stawiając wyspę w centralnym miejscu tuż pod lampą. Wówczas oświetlenie pada prosto na blat.
Jeśli szef kuchni używa świeżych ziół, to na pewno stoją one na parapecie okiennym. Wówczas firanki bywają mocno niewygodne. Dawniej stosowało się żaluzje, były one jednak zbiornikiem kurzu oraz często się zacinały. Dziś zostały zastąpione efektywnymi roletami, których mnogość barw, transparentności czy miejsca instalacji dają szerokie pole manewru. Roleta jest łatwa w samodzielnym montażu.