«

»

Gru 14

W jakim przypadku i jaki rodzaj reklamy stosować na drogach?

Na uliczkach nader często zauważamy szyldy z reklamą i litery, wszystko to jest podświetlone a przy tym bardzo dobrze dostrzegalne z jak największej odległości. Popularne kasetony świetlne, bilateralne lub jednostronne, ukształtowane z profili z aluminium serwują dane reklamowe przejrzyście oraz zdecydowanie. Literalnie rzetelnie gdyż użyte w tych kasetonach żaróweczki gwarantują światło wyraźne a także niesłychanie długookresowe.

Przednia część tych kasetonów to na ogół płyta z poliwęglanu mleczna lub przezroczysta, na jaką przylepiona jest samolepiąca folijka z wydrukowaną informacją o charakterze reklamowym. Przemieszczając się autem ulicami niejednego miasta zauważamy, szczególnie wieczorową porą rozjaśnione drogi zaopatrzone w mnóstwo kasetonów świetlnych, świecących w rozmaitych kolorach a także dające konkretne informacje i wiadomości o charakterze reklamowym.

Kasetony świetlne

Przy różnych wjazdach do miejscowości a przede wszystkim na stacje benzynowe, widzimy stojące, niemałe pylony cenowe. Mowa o całych kolumnach świetlnych z danymi, dajmy na to z ceną paliw. Tego typu pylony są wytwarzane w taki sam sposób niczym kasetony świetlne, jednak są to bardzo rozległe konstrukcje. Ogromne ramy z aluminium, z dodanymi płytami otoczonymi folią, a wewnątrz zainstalowane są pełne kolorów lub bielutkie światełka led. Zarówno pylony oraz kasetony świetlne wykazują odporność na każdego typu warunki pogodowe oraz na rozmaitego typu temperatury, spełniają swoją rolę bardzo długotrwale i bezusterkowo. Niesłychanie zajmującą odmianą reklamy są litery przestrzenne, tego rodzaju litery robione ze polistyrenu ekstrudowanego, metapleksu, polichlorku winylu, chromu lub miedzi, występują dodatkowo podświetlane litery, montuje się je od zewnątrz a także na wewnątrz budynków. Wszelkie rozświetlone reklamy wyglądają bardzo pięknie, jednak rozmieszczane bez przemyślenia na budynkach sprawiają, że niejednokrotnie reprezentacyjne części miast prezentują się niczym filary ogłoszeniowe. Każdego rodzaju regulaminy rozmieszczania reklam na budynkach egzystują, jednak są niezmiernie często lekceważone przez reklamodawców. Tablice, kasetony świetlne lub litery przestrzenne muszą być sytuowane w przestrzeni miejskiej tak, aby żadnemu mieszkańcowi nie wadziły, w niektórych przypadkach zamiar umieszczenia reklamy należy zgłosić do starostwa.