«

»

Gru 04

W jakim celu oraz jakim sposobem wskazane jest dbać o felgi?

Jeśli masz samochód i dbasz o jego prezencję, to zapewne wiesz, iż relewantną rzeczą dla ładnego oblicza twego czterokołowca są wypielęgnowane felgi. Nalot, jaki pojawia się na owym fragmencie kół wozu, nie wydaje się być prosty do pucowania – powstaje on albowiem w toku hamowania, kiedy rozżarzone opiłki pochodzące z klocków hamulcowych przylepiają się do felg.

De facto – pomimo tego, co może przychodzić do głowy – to te opiłki przeważnie są odpowiedzialne za ubrudzenia felg, w stanowczo większym stopniu niż zwyczajny brud uliczny. Wbrew temu, co mogłoby się nasuwać na myśl jednak, usunięcie tych brudów nie jest bynajmniej aż tak skomplikowane jak się wydaje, a może także okazać się dosyć banalne. Sęk w tym jedynie, żeby wykonywać to okresowo – jeżeli nie zapominamy o tym zbyt nagminnie oraz troszczymy się o czystość felg regularnie, to każde kolejne mycie będzie raz po raz mniej uciążliwą czynnością.

A w jaki sposób wyselekcjonować stosowny preparat do czyszczenia felg? Większość tego rodzaju specyfików na pierwszy rzut oka wygląda jednakowo – są one opakowane w butelki, które posiadają spryskiwacz. Rozliczne środki obecne na rodzimym rynku mają jednak przeróżne właściwości i przed wybraniem jednego z nich, pożądane byłoby przeczytać opinie profesjonalistów, z którymi można zaznajomić się w czasie lektury gazet motoryzacyjnych. Pożądane byłoby też pamiętać o pewnych regułach, jakich trzeba przestrzegać w ciągu samego przebiegu mycia. Jedną z owych reguł jest choćby to, iż procesu mycia należy dokonywać na felgach chłodnych – robienie tego na felgach gorących jest stanowczo odradzana przez znawców. Nie trzeba również dobijać się, gdy pewne części felgi, nawet po pucowaniu, są zanieczyszczone. Zaświadcza to o tym, iż pewnie są one z trudem osiągalne oraz powinno się w takim razie doprowadzić tam preparat przy użyciu stosownego pędzelka. Również krótkotrwałe polerowanie może przynieść wtedy zniewalające rezultaty.

Wpis powstał przy współpracy z DetailStore