«

»

Wrz 10

Stroje na Halloween – wypożyczone lub samodzielnie wykonane

Halloween w ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskało w Polsce dość dużą popularność. Choć wciąż nie dorównujemy pod tym względem Amerykanom, coraz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy przebrane w przerażające stroje dzieci chodzą po domach w celu zebrania cukierków. Fenomen ten często spotyka się z niechęcią ze strony dorosłych, podczas gdy Święto Duchów stanowi nie lada atrakcję dla najmłodszych.

Przygotowania do Święta Duchów i tradycyjnego zbierania cukierków często rozpoczynają się już na długo przed 31 października. Niektórzy rodzice samodzielnie przygotowują swoim dzieciom stroje na Halloween, zwłaszcza jeśli posiadają oni umiejętności krawieckie. Przygotowanie stroju ducha, wampira lub wiedźmy wcale nie jest trudne i może to zrobić również osoba, która zawodowo nie zajmuje się szyciem. W internecie znaleźć można wiele poradników, dotyczących szycia strojów czy wykonywania makijażów halloweenowych. Zdarza się nawet, że w niektórych szkołach podstawowych Święto Duchów jest aktywnie obchodzone. Nierzadko organizowane są konkursy dla najlepiej przebranych uczniów. Można więc powiedzieć, że Halloween przywędrowało do Polski już w pełni.

Gdzie znajdziemy stroje na halloween?

Nieco bardziej skomplikowane stroje na Halloween można znaleźć w specjalnych wypożyczalniach. Oprócz przebrań pirata, wiedźmy czy wilkołaka, idealnych na Święto Duchów, w takich wypożyczalniach bez problemu można znaleźć przebrania także na czas karnawału czy też idealne na jasełka. Wypożyczenie stroju jest znacznie tańsze niż jego zakup, zwłaszcza jeśli potrzebujemy go tylko na jeden dzień. W związku z tym wielu rodziców zamiast szyć lub kupować dzieciom gotowe stroje decyduje się właśnie na ich wypożyczenie. Jest to doskonały sposób na to, by pociecha olśniła wszystkich swoim oryginalnym, skomplikowanym strojem. W wypożyczonym stroju dziecko może też bez przeszkód spędzać czas z przyjaciółmi, odwiedzając domy w poszukiwaniu cukierków. Dzięki temu wieczór 31 października będzie dla dziecka niezapomniany i już zawsze skojarzy mu się z dobrą zabawą.