«

»

Kwi 05

Rodzaje masażu

Wyróżniamy róże rodzaje masażu, dedykowane dla różnych osób z różnymi przypadłościami. Może być masaż relaksacyjny, kamieniami, masaż mający na celu rozbicie cellulitu, rozluźniający, specjalny masaż dla sportowców, masaż całego ciała czy też jakieś jego partii. Większość z wyżej wymienionych masaży jest przeznaczona dla osób dorosłych, dlatego też można postawić pytanie czy jest coś odpowiedniego dla dzieci, które też potrzebują pomocy masażysty.
Otóż występuje odmiana specjalnie dla dzieci jest to shantala masaż na czym polega?
Ma on za zadanie uspokoić i wyciszyć dziecko, wpływa również na zwiększoną odporność dziecka na stres. Poprzez masaż rodzić dziecka nawiązuje z nim więź polegającą w głównej mierze na dotyku.
shantala masaż

Masaż dla dziecka

Masujemy całe ciało dziecka, poprzez masowanie wymuszamy na dziecku określone zachowania na przykład śmiech lub wydawanie określonego dźwięku.
Masaż jest przeznaczony dla niemowląt, ale pozytywny wpływ zaobserwowano również, stosując go u większych, starszych dzieci. Pochodzi od z Indii i z tamtą też został przez nas zapożyczony.
Przed przystąpieniem do masażu należy pamiętać aby spełnić pewne kluczowe warunki, dzięki czemu będzie ona przyjemny nie tyle dla dziecka co i dla rodzica, który będzie go wykonywał.
Dziecko nie powinno być głodne ani zaraz po jedzeniu, najlepiej odczekać pół godziny po posiłku, temperatura pomieszczenie w którym mamy zamiar przebywać z dzieckiem powinna mieć dwadzieścia stopni, przygaszone światło, możemy włączyć cichą nastrojową, relaksacyjną muzykę. Do masażu używamy olejku, który należy początkowo rozgrzać w dłoniach. Pamiętajmy aby dziecku było wygonie i miękko tak samo jak i nam.
Cały proces masażu powinien trwać od dziesięciu do piętnastu minut, należy go wykonywać systematycznie, najlepiej przed kąpielą.
Dziecko jej uzależnione od dotyku zwłaszcza rodzica, dlatego zapewniam, że będzie zadowolone podobnie jak i wy.