«

»

Mar 28

Przyroda w mieście

Ważnym elementem każdego ze współczesnych miast jest także jego fauna i flora. Ciężko wyobrazić sobie dużą metropolię, która byłaby tylko i wyłącznie pokryta asfaltem, betonem i nie pozwalałaby na spędzanie czasu wśród zieleni.

W polskich miastach, wbrew pozorom, możemy znaleźć bardzo wiele parków, skwerów, a także placyków. Wszystkie z nich wypełnia zieleń. Jest to nie tylko trawa, lecz także liczne kwiaty, krzewy i drzewa. Każde miasto dba o swoje zielone tereny najlepiej jak potrafi. Z całą pewnością pielęgnowanie drzew w Krakowie, Warszawie czy w Poznaniu wygląda nieco inaczej, niż w przypadku mniejszych miasteczek. Całe przedsięwzięcie wymaga pracy odpowiednich służb i firm prywatnych. Te drugie na pewno równie chętnie zajmą się naszymi prywatnymi ogrodami, pielęgnując w nich między innymi drzewa.

W czasach wszechogarniającego smogu, każdy z nas docenia coraz to bardziej pozytywne aspekty, jakie natura wpaja w nasze życie. Cieszymy się, mając możliwość wyjścia do parku w niedzielne popołudnie, czy spotykając się z przyjaciółmi wśród drzew i łąk. Pozwala nam to także zwrócić uwagę i przede wszystkim docenić pracę tych osób, które poświęcają wiele swojego zaangażowania na pielęgnowanie drzew w Krakowie, czy też innym polskim mieście.

Bez względu na porę roku, parki, place i inne typowo „miejskie” tereny zielone, dostarczają nam możliwość odetchnięcie i naładowania baterii przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego. Taka chwila spokoju jest niezwykle ważna, by móc normalnie i efektywnie funkcjonować – tym bardziej w dużych miastach jak Kraków, które wymagają od nas naprawdę intensywnego trybu życia.

Doceńmy więc otaczającą nas przyrodę. Zwróćmy uwagę na jej naturalne piękno, jak również tę jej stronę, o której piękno dbają ludzie. Zieleń z pewnością nam się odwdzięczy.