«

»

Mar 16

Pomocna broń podczas sprzedaży samochodu

Wielu z nas w ostatnim czasie sprzedaje samochody, jednak nie każdy wie, że na cenę i liczbę chętnych klientów ma wpływ wiele czynników. Nie chodzi tutaj nawet o to, że auto jest stare, zniszczone, jego podzespoły są zużyte i tak dalej. Przy sprzedaży samochodu, trzeba zrobić wielkie wrażenie na kliencie. W kilku słowach wyjaśnię wam zaraz, jak coś takiego osiągnąć.

Po pierwsze i najważniejsze musisz pamiętać, aby Twój samochód był czysty w dniu sprzedaży. Mimo, że dla wielu jest to oczywiste, nie każdy z nas to wie lub zwraca na to uwagę. Nie chodzi tutaj tylko o schlapanie go wodą i dobra jest. Tutaj chodzi o dokładne wymycie wszystkich zakamarków, bo klient będzie sobie chodził wokół auto i patrzył na wszystko. Aby poprawić ogólny wygląd warto go wypolerować i nawoskować. Poprawi to szanse naszego auta na sprzedaż.

Druga, lecz wcale niemniej ważna rzecz, to poprawa wyglądu wewnętrznego samochodu. Tutaj jest kilka sposobów, aby klient przesunął szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Jednym z takich tricków jest skóra położona przy lewarku zmiany biegów, kiedy auto ma już swoje lata, ona jest bardzo mocno wytarta. Kiedy jednak ją wymienimy, autu zostaje odjęte kilka lat. Druga rzecz, to tapicerka przy drzwiach, którą również warto pielęgnować przed sprzedażą. Ważne jest również, aby deska rozdzielcza była odpowiednio naoliwiona i się świeciła, wydaje się wtedy, jakby auto wyszło prosto z salonu.

Trzecia rzecz, która jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o poprawę zdania klienta na temat naszego samochodu jest odnawianie felg, które jest wykonywane tylko przez klika procent osób sprzedających swoje auta. Jednak jak wskazują sondaże, samochody, których felgi zostały odnowione sprzedają się o połowę szybciej niż te, których felgi odnowione nie zostały, także sami widzicie, że ta metoda ma potwierdzenie w liczbach.

Jak możecie łatwo zauważyć, kilka szczegółów może zaważyć o tym, czy sprzedacie swoje auto czy nie. Zachęcam więc do spróbowania tych metod, na pewno pomogą.