«

»

Sie 11

Po co należy chronić taras?

Mając kota oraz żyjąc na górnych piętrach jesteśmy zmuszeni do przebywania za siecią.
W przypadku gdy posiadamy taras czy też własne okna będą stale uchylone, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, zmuszeni będziemy do zainstalowania sieci.

siatka dla kota

Siatka na balkon dla kota

Sieć dla kota na okno, bywa stworzona ze sznurka bądź metalu, jest łatwa w instalacji, o ile natomiast martwimy się, że nasz kotek zdoła ją pogryźć albo nie ubezpieczy ona w pełni własnego tarasu korzystajmy z siatki umocnionej. Siatka na balkon dla kota znajduje się w hipermarketach budowlanych. Sieć jest tworzywem odpornym na UV i okoliczności pogodowe.
Najkorzystniej jeżeli własny taras ma pułap, wobec tego nie musimy przetwarzać jakichś ponadprogramowych i wyszukanych struktur ochronnych.
Do założenia siatki na balkon pomocna bywa nam oczywiście napomknięta siatka, śruby rozporowe o jak w najwyższym stopniu niedostępnej główce oraz pręty albo gruby drut, z jakiego skonstruujemy oparcie dla zaczepienia zabezpieczenia.

siatka na balkon

Rzetelne zakładanie

Gdy postawimy już oraz założymy rzeczony stelaż, pamiętajmy, aby naciągając siatkę, została ona rozwinięta równomiernie i ściśle, możemy ubezpieczyć przestrzeń z wszelkiej strony, aby nasz kot nie posiadał ewentualności ucieczki na zewnątrz. Oczka sieci winny wyznaczać kwadraty o niewielkiej średnicy. O ile jest tak, że siatki jest za luźno rozciągnięte, zacznijmy raz jeszcze aż do właściwego skutku, bodaj iż istotnie źle pomierzyliśmy wielkość sieci.
Upadek ze znacznej wielkości, na nieszczęście także dla kotków są katastrofalne. Zawsze o tym nie zapominajmy i ubezpieczmy wszystkie przestrzenie newralgiczne.
Są na rynku chociażby specjalne działalności, które doskonalą się w zabezpieczaniu tarasów i okiennic. Jest to jednakże przyjemność nader kosztowna, przy ociupince sumienności a także ofiarowania własnego czasu sieć tego typu powinniśmy założyć jednak sami, tak jako nuże powyżej pozostało to opisane.
Dla poczucia bezpieczeństwa swojego kotka, zamieszkujmy stąd za siatką.