«

»

Lip 18

Pilniki diamentowe jako narzędzie do wszechstronnej obróbki materiału

Pilniki diamentowe są produkowane przez galwanizowanie diamentem na stalowych wykrojnikach za pomocą niklu. Im mniejsze cząstki, tym drobniejsze ziarno pilniku. Właśnie dlatego pilniki diamentowe odnoszą się do grysów, jak papier ścierny. Im wyższa liczba, tym mniejszy żwir i drobniejsze wykończenie. Na przykład pilnik diamentowy o ziarnistości 600 będzie znacznie cieńszy niż ziarno o twardości 220.

Dlaczego warto używać pilniku diamentowego zamiast tradycyjnego stalowego?

Jak wiadomo, tradycyjne pilniki stalowe mają zęby przypominające brzeszczot. Im mniejsze zęby, tym drobniejsze cięcie, ale wszystkie te zęby są ustawione w jednej linii i w tym samym kierunku. Oznacza to, że przy tradycyjnym pilniku będzie on przecinał tylko w jednym kierunku, jak piła. Nawet jeśli są to pilniki okrągłe lub półokrągłe, nadal przecinają tylko kierunek do przodu. Nie działają one na przykład na boki lub w ruchu okrężnym.

W przeciwieństwie do tego pilniki diamentowe w rzeczywistości nie mają zębów jako takich, ale diamentowe ziarno. Daje to im unikalną właściwość, która będzie działała w dowolnym kierunku.

Pilniki diamentowe przecinające we wszystkich kierunkach, zapewniają lepsze wykończenie
Rozmieszczenie cząsteczek diamentu pozwala pilnikowi diamentowemu nie tylko przecinać we wszystkich kierunkach, ale również zapewnia znacznie lepsze wykończenie. Dlatego pilniki diamentowe mogą oferować fantastyczne materiały do różnych zastosowań.

Ze względu na twardość diamentu, pilniki diamentowe mogą być stosowane na różnych materiałach, na które inne ścierniwa nie będą miały wpływu.

Segregatory diamentowe przecinają się we wszystkich kierunkach.

Pliki diamentowe przycinają zarówno pociągnięcie, jak i suw.
Kiedy pracujesz w mało skomplikowanych obszarach, pilnik diamentowy będzie działał na pociągnięcie tak samo efektywnie jak na suwie. Więc może to nieco ułatwić pracę. Oznacza to również teoretycznie, że będzie ciąć dwa razy szybciej niż plik ząbkowany tego samego ziarna, ponieważ przycina zarówno w czasie pociągnięcia, jak i pchnięcia.

Pilniki diamentowe

Rynek okazuje się być pełen ciekawych rozwiązań, które mogą ułatwić wykonywaną pracę. Pilniki diamentowe można znaleźć w ofercie wielu firm, co zdecydowanie pomoże podjąć właściwy wybór.