«

»

Maj 19

Parę uwag w sprawie zjawiska sponsoringu

Choć sponsoring dla wielu osób to w dalszym ciągu rzecz tabu, to z pojęciem tego typu zetknęło się już większość ludzi. Przeważnie wiązany bywa on z młodymi pannami, jakie szukają panów, donatorów, jacy za usługi towarzyskie będą płacić. Zwykle jak rozmyśla się o sponsoringu, w pierwszej kolejności nadchodzą na myśl usługi erotyczne. Jednak nie w każdym przypadku tak bywa. Często sponsoring to wyłącznie posługi społeczne, opierające się na spędzaniu razem czasu, natomiast bez usług seksualnych.

Szukanie sponsorki lub sponsora

Sponsoring, jak nadmieniono wyżej, najczęściej wiązany bywa z kobietami. To one w większości wypadków wyszukują sponsora. Jednakże od dawna pozycja ta zaczyna się już transformować. Nie można nie odnotować, iż również panowie wyszukują kobiet, jakie będą ich sponsorkami. Jest to zauważalne zwłaszcza, jeżeli przeanalizujemy obwieszczenia na przeróżnego rodzaju portalach towarzyskich. Obwieszczenia rodzaju „szukam sponsorki” przytrafiają się coraz częściej i nikogo teraz już nie dziwią.

Skądże tego rodzaju sytuacja? Przede wszystkim powstaje ona z transformacj w jaźni pań. Są one coraz to bardziej odważne również w domenie erotycznej. Oznacza to, że damy, szczególnie te samotne, posiadające potrzeby erotyczne, potrafią je w tego rodzaju właśnie sposób zaspokoić. Analogicznie bywa z facetami. Dla wielu spośród nich spotkania z donatorką to okazje osiągnięcia dodatkowych środków finansowych, lecz także szansa zadowolenia swoich potrzeb seksualnych. Choć należałoby jeszcze raz przypomnieć to, o czym napomknięto przedtem. Sponsoring to nie jedynie usługi erotyczne, lecz także częstokroć tylko posługi towarzyskie.

Czy sponsoring to coś złego? Z punktu widzenia moralnego można posiadać wątpliwości, jeżeli jednak jest to układ dwóch dojrzałych osób, w którym żadnej osobie nie będzie robiona żadna szkoda, to nie ma powodu, aby tego typu ustrój strofować. Jest to wolna wola zarówno osób wypatrujących donatorki, jak i osób, które pragną być donatorami bądź sponsorkami.