«

»

Kwi 28

O sprzątaniu danych nieco

Z chemią domową napotykamy się wszyscy na co dzień. Są to proszki do prania, żele do zmywania, żele do podłóg, płyny do czyszczenia toalet i łazienek i dużo dużo innych. Dobór jest potworny. Producenci prześcigają się w zachęceniu konsumentów do nabycia własnie ich artykułu. Jest jednakowoż osobliwa gromada nabywców, jacy nie kupią chemii gospodarczej w potocznych sklepach. Bodajże w każdym mniejszym i większym mieście, a czasami nawet w wiosce są sklepiki o nazwie „Niemiecka chemia„, „Chemia z Niemiec” czy też „Chemia niemiecka„.

Niemiecka chemia

Chemia z Niemiec

Sporo mężczyzn sądzi, że chemia niemiecka jest wyższa od tej wyprzedawanej w Polsce. W czym istnieje trudność albowiem chemia z Niemiec i owa z Polski w większości wypadków ma tego też fabrykanta. W gruncie rzeczy jeżeli popatrzymy do tyłu, niemiecka chemia była drzewiej wyższa. Następowało to z faktu, iż w latach dziewięćdziesiątych kiedy to rynek lokalny otworzył się na produkty zachodnie, w naszych sklepach pojawiła się chemia niemiecka. Na nieszczęście lokalny konsument przyzwyczajony do kiepsko skoncentrowanych polskich detergentów, dawkował nowiutkie preparaty w nadmiernej części. Wynikiem były uczulenia i oparzenia skóry. Niemiecka chemia pozostała wtedy dostosowana do polskich realiów i „rozrzedzona”.
Obecnie fabrykanci zarzekają się, że chemia z Niemiec w czymkolwiek nie ulega chemii sprzedawanej w Polsce.

Niemiecka chemia

Przeświadczenie o lepszej postaci chemii niemieckiej zostało. Niemiecka chemia stała się synonimem próby w owym segmencie wyrobów, i jeszcze mnóstwo czasu minie nim się to zmieni.
Wątpliwość zasadniczo orzeka czy w gruncie rzeczy jest to swojego typu wierzenie, iż chemia niemiecka jest lepsza, czy ściśle mówiąc jest w owym ziarnko prawdziwości. Z trudem jest uwierzyć, iż w narodzie tak „sfocusowanym” na ciułanie, jest co bynajmniej parędziesiąt albo paręset tysięcy kobiet, jacy śmiało przepłacali by za skoordynowany artykuł sprowadzany z Niemiec.