«

»

Cze 29

Newsletter sms – skuteczny marketing

Marketing z wykorzystaniem mailowych newsletterów stał się bardzo popularną formą pozyskiwania nowych, oraz utrzymywania stałych klientów. Informacje przesyłane drogą mailową trafiały do grona szerokich odbiorców. Niestety filtry antyspamowe są coraz skuteczniejsze i coraz częściej uniemożliwiają kontakt z odbiorcą. Od kilku lat jest możliwość wykorzystywania nowej formy kontaktu, jaką jest newsletter sms.
Informacja przekazywana za pomocą wiadomości tekstowych szybko dociera do odbiorcy, możemy za jej pomocą poinformować o krótkoterminowych promocjach i ofertach. Dzięki temu, można nawiązać też kontakt z klientami, którzy nie korzystają z maila w ogóle, lub używają go sporadycznie. Newsletter sms gwarantuje, że reklama, czy informacja o promocji, dotrze do odbiorcy. Maile reklamowe często nawet nie docierają do czytelnika, ze względu na coraz skuteczniejsze filtry antyspamowe. Wysłanie informacji za pośrednictwem sms jest więc jedynym pewnym sposobem na nawiązanie kontaktu z klientem. Korzystając z takiego narzędzia trzeba pamiętać, że podanie numeru telefonu powinno być dobrowolne. Dzięki temu twoja wiadomość dotrze do odbiorcy, który rzeczywiście jest nią zainteresowany.
Nie warto rezygnować jednak z kontaktu mailowego. Wielu klientów przyzwyczaiło się do otrzymywania informacji właśnie tą drogą, nie należy ich zaniedbywać. Sądzi się, że jedynie połączenie kontaktu za pomocą wiadomości tekstowych oraz listów elektronicznych może stać się skutecznym narzędziem do pozyskiwania nowych klientów, a także dostarczania informacji o bieżących promocjach.
Kontakt z potencjalnym klientem jest bardzo ważny. Tylko w ten sposób można utrzymać jego uwagę. W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy są zmuszeni walczyć o klienta, stale utrzymywać jego zainteresowanie marką, w przeciwnym razie zainteresuje się inną firmą i wybierze jej produkty. Dlatego tak ważne jest stałe zabieganie o kupującego. Warto zadbać o dobry kontakt z klientem, ponieważ dzięki temu mamy szansę sprawić, aby słupki sprzedaży stale rosły.

https://playsms.pl/narzedzia/