«

»

Paź 16

Czym są meble w stylu glamour?

Styl Glamour – najnowsze trendy

Jednym z gorętszych trendów wnętrzarskich jest styl Glamour. Choć dla jednych jest to szczyt marzeń, który przyciąga swoją magią i blaskiem, to dla innych jest on synonimem strasznego kiczu i brakiem konsekwencji. Styl Glamour jest stylem bardzo eklektycznym, pełnym przepychu i łączącym ze sobą faktury i rzeczy, które na pierwszy rzut oka są z „innej bajki”. Styl ten pozwala na stworzenie luksusowego wnętrza ze szczyptą humoru, w postaci dodania elementów z innej epoki lub stylu.

Kolory w stylu glamour

Paleta kolorystyczna pasująca do stylu jest bardzo szeroka. Jednak na myśl pierwsze przychodzą nam palety róży i fioletu. Są to dość mocne kolory, jednak szereg różnych odcieni pozwala wybrać te najbardziej pasujące. Można pokusić się o bardzo wyraziste elementy, wysycone mocno kolorem, ale nie można zapomnieć o przełamaniu koloru np. nutą szarości czy zieleni. Bardzo intensywne kolory we wnętrze stają się czasem bardzo męczące, więc odpowiednie meble glamour w dobranej, stonowanej kolorystyce, mogą uspokoić wnętrze i nadać mu lekkości i przytulności. Pomocne mogą tu się okazać różne odcienie beżu i zieleni.

meble glamour

Błyskotki w stylu glamour

Blask jest kolejnym nieodłącznym elementem stylu Glamour. Materiały takie jak złoto, kryształy, atłas, srebro. Najczęściej głównym elementem wystroju wnętrza w tym stylu jest barokowy, zdobiony fotel. Połyskujący materiał obicia może zostać połączony z poduszką, o futrzanej, acz kolorowej poszewce. Wszechobecne kryształowe żyrandole we wnętrzach w tym stylu dodają ciężkości, ale też ogromnej ilości szyku. Błyszczące dodatki w palecie złota i srebra czy ciekawe poduszki to niektóre z elementów, którymi wysycony jest ten styl. Bardzo popularne jest wykorzystywanie dużej ilości luster, szczególnie w ozdobnych, ciężkich ramach, które nadadzą elegancji i powiększą wnętrze. Styl Glamour choć eklektyczny, ma grono swoich wielkich fanów, którzy w bogato wyposażonych i udekorowanych wnętrzach czują się, niczym ryba w wodzie. Umiejętne połączenie elementów różnych epok pozwoli da nam możliwość zaaranżowania wnętrza marzeń.