«

»

Kwi 04

Których urządzeń należy użyć do przycinania betonu?

Beton bywa niewątpliwie jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych na budowie. Nie możemy sobie wyobrazić bez niego budowy – poważnie powiększa on trwałość ramy, dzięki czemu coraz mniej w dzisiejszych czasach słyszy się o zasypanych domach a także blokach.

cięcie i wiercenie w betonie

Co zawiera beton? Będzie ten mieszanką cementu, kruszywa jak i H2O. Rolę tłucznia może spełniać żwir, piasek bądź kamienie. Jak widzimy skład jest niezwykle nieskomplikowany, dlatego koszty zrobienia betonu stają się nadzwyczaj małe.
Mimo własnego prostego składu, beton ma kilka drogocennych właściwości, które przeważyły o jego wielkiej renomie. Zanim zastygnie jest on bardzo łatwy w obróbce, a po odparowaniu tworzy wodoszczelną, twardą skorupę. Prostota w obrabianiu bywa bardzo często wykorzystywana w trakcie prac budowlanych. Na czym zatem bazuje się procedura obróbki betonu ?

Jest parę możliwości, dzięki którym beton może być użytkowany poprzez nas w rozmaity sposób.
1. Przecinanie

Wycinanie betonu bazuje się na pozyskiwaniu jego należytych konturów. Za każdym razemmusi się odbywać przy pomocy odpowiednich do powyższego sprzętów. Zastygły beton staje się bardzo sztywny, przez co do jego wycięcia musi użyć się bardzo wytrzymałych tworzyw.
Dobrym rozwiązaniem jest linia diamentowa. Wycinanie z jej pomocą będzie łatwe a także błyskawiczne, nie wymaga od nas dużego trudzenia się. Wprawdzie są także inne sprzęty, jednak z uwagi na twardość betonu , szybko by się zużyły.

2. Odwierty

Odwierty w betonie można wykonać wyłącznie przy pomocy specjalistycznego akcesorium. Ich zamysłem stało się przede wszystkim wycinanie otworów w betonie. Do powyższego celu wyręcza się zazwyczaj narzędziami z diamentowym ostrzem, tak zwana technika diamentowa. Może być ona zastosowana do wywiercania w czasie budowy budynków, wiaduktów, mostów, czy do instalacji wentylacyjnych, wodnych i grzewczych.

wejdź
cięcie i wiercenie w betonie