«

»

Mar 30

Kriolipoliza – wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Każdy bardziej skomplikowany zabieg medycyny estetycznej może być wykonany dopiero po dokładnym wywiadzie przeprowadzonym z pacjentem. Podczas niego lekarz ocenia, czy dana osoba może w ogóle przystąpić do kuracji i czy ona zagwarantuje jej właściwy efekt. Taka kriolipoliza kraków nie może być bowiem stosowana przez wszystkich. Kto zatem powinien z niej skorzystać, a kto musi całkowicie z niej zrezygnować?

Wskazania do wykonania zabiegu
Zabieg ten w szczególności polecany jest osobom mającym nadmiar tkanki tłuszczowej wyłącznie na jednej partii ciała. Dobrze by było, aby ta partia była dość niewielka – doskonałym jej przykładem jest chociażby twarz albo górna partia ud. Ogólnie rzecz biorąc działanie kriolipolizy jest najbardziej widoczne właśnie na tych częściach ciała.

Na efekty kriolipolizy nieraz trzeba dość długo czekać. Czasami pojawiają się one dopiero po dwóch czy nawet trzech miesiącach od momentu przeprowadzenia zabiegu, dlatego też ta metoda jest przeznaczona wyłącznie dla osób cierpliwych. Organizm potrzebuje bowiem czasu na usunięcie całej tkanki tłuszczowej. To, ile mu to zajmie, jest kwestią indywidualną.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
W niektórych przypadkach pacjenci nie mogą sobie jednak pozwolić na takie usuwanie tkanki tłuszczowej. Na pewno żaden lekarz nie zdecyduje się przeprowadzić tego zabiegu na kobiecie, która spodziewa się dziecka bądź kobiecie karmiącej w sposób naturalny. Kriolipoliza kraków nie jest też odpowiednią metodą dla osób chorujących na cukrzycę bądź mających jakiekolwiek problemy z wątrobą. Raczej nie trzeba też nikomu mówić o tym, że z usuwania tkanki tłuszczowej nie skorzystają osoby młode i dzieci.

Znając wszystkie przeciwwskazania i wskazania do wykonania zabiegu, można samemu określić, czy jest się gotowym do takiego usuwania tkanki tłuszczowej.