«

»

Paź 15

Jakie felgi kupić?

Jeżeli zamierzasz zakupić używane felgi bądź jeśli chcesz dobrać nowe felgi do swojego samochodu, znaczące by zwrócić uwagę na właściwe parametry. Przynależy pamiętać głównie o tym, że nieodpowiednio dobrane felgi mogą przyczynić się do szybszego zniszczenia naszego zawieszenia.

W związku z tym na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup nowych felg w pierwszej kolejności patrzymy rzecz jasna na cenę i na materiał z którego są sporządzone. Aluminiowa felga jak bez trudności się domyśleć jest zdecydowanie lżejsza od stalowej felgi, niemniej jednak jest za to o wiele ładniejsza. Wybór materiału z którego stworzona jest nasza felga posiada ogromne znaczenie głównie na obciążenie naszego zawieszenia, tym samym też wielu kierowców kieruje się ku felgom aluminiowym.


W chwili aktualnej oba rodzaje felg (stalowe oraz aluminiowe) mogą poszczycić się niezmiernie podobną wytrzymałością. Czasy w których to felga aluminiowa cechowała się niesłychanie wątłą trwałością dawno już przeminęły, chociaż przy doborze najtańszych rodzai felg w dalszym ciągu trwałość może mieć bardzo istotną rolę i dlatego też wypada brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko znacznie bardziej podatna na uszkodzenia, lecz także wyraźnie mniej plastyczna w rozróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy nadszarpnięciu felg stalowych mamy jeszcze możliwość ich naprawy, a w aluminiowych felgach zostaje nam tylko wymiana.


Kupując felgi używane powinno się być niezmiernie czujnym. Najlepiej żeby stan interesujących nas felg oszacował znany mechanik, albowiem mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie spostrzec rys i krzywizn. Jeśli weźmiemy pod uwagę przyszłą zmianę felg to stanowczo najrozsądniejszym wyjściem jest nabycie markowych felg od znanych marek, dlatego że jeśli naszym felgom przytrafi się coś złego to bez większego trudu możemy dokupić brakujące szczegóły. W wypadku nabycia felg nieznanych marek będziemy posiadali z tym zadaniem niezwykle ogromny kłopot. Za wyszukanymi felgami szanowanych producentów przemawia także wysoka jakość towarów.
Źródło: felgi.info.pl