«

»

Paź 30

Jak sobie poradzić z własnymi uzależnieniami?

Każdy z nas na pewno zastanawiał się nad tym, jak można poradzić sobie z uzależnieniami. Uzależnić tak po prawdzie można się od wszystkiego, jednak czy potrafimy sobie poradzić z naszym nałogowym postępowaniem sami?. Bo wykazane jest naukowo, iż psychoterapeuta kraków wspomaga zmagać się z naszymi kompulsywnymi postępowaniami.

Popularne uzależnienia

Współcześnie najbardziej popularnymi uzależnieniami w naszym kraju są uzależnienia od używania produktów psychoaktywnych takich jak: alkohol i również narkotyki jak np. trawka, morfina, heroina, amfa, mefedron oraz farmaceutyki z grup benzodiazepin. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi przychodzi z problemami behawioralnymi, takimi zachowaniami są: gry hazardowe, seksoholizm, kompulsywne napychanie się jedzeniem i uzależnienie od sieci, telefonu i masturbacji.

Terapia jest też dla człowieka

Leczenie tych uzależnień polega na kuracji grupowej, w jakiej uczestnicy obrazują swoje przykre zdarzenia powiązane ze swoim nałogiem. Ma to ich skłonić do zastanowienia się nad tym, jak destrukcyjne postępowanie wniknęło ujemnie na życie pacjenta i nad tym, żeby podnieść jego motywację do dalszego leczenia i utrzymywania abstynencji, która jest warunkiem trzeźwienia. Spotkania grupowe prowadzi psychoterapeuta, jaki jest wyszkolony z zakresu uzależnień. Kuracja nie musi polegać wyłącznie na nałogach, ponieważ problemy mogą dotyczyć pracy i problemów w małżeństwie.Terapia także jest kierowana w formie indywidualnej. Oddziałuje to na takiej zasadzie, że terapeuta kieruje rozmowy z pacjentem, po jakich określa jego problem i pomaga nie dopuścić do dalszego rozwijania się choroby, czy też podtrzymywania destrukcyjnych czynności. Na kurację można zapisać się w poradniach zdrowia psychicznego i w ośrodkach odwykowych, które zwykle oferują kurację cało dobową w wypadku uzależnień od specyfików psychoaktywnych oraz zachowań behawioralnych. Na terapię można także bywać jako dochodzący, z tej przyczyny, gdyż niektóre osoby nie mają możliwości przebywać na terenie ośrodka całodobowo. Coraz nagminniej społeczność jest uświadamiana w tym, iż wsparcie psychoterapeuty jest obecnie zwyczajnym zachowaniem.