«

»

Kwi 20

Gabinet psychoterapii dla każdego

Wciąż jeszcze można się spotkać z opinią, że gabinet psychoterapii to miejsce dla osób z ciężkimi zaburzeniami psychiki. Ile jest w tym stwierdzeniu prawdy? Przecież psychoterapeuta zajmuje się nie tylko chorobami psychicznymi, ale też problemami przeciętnych ludzi, a gabinet psychoterapii jest dla wielu osób miejscem, w którym mogą uciec od codziennych problemów.
Profesjonalny gabinet psychoterapii powinien sprawić, że pacjent będzie się w nim czuł bezpiecznie i nie będzie wstydził się opowiedzieć o swoich problemach. Najlepiej, jeśli gabinet psychoterapii będzie przytulny i urządzony w stonowanych barwach, natomiast psychoterapeuta powinien być osobą spokojną, empatyczną i gotową wysłuchać każdego, kto do niej przyjdzie. Taki przyjazny gabinet psychoterapii na pewno zdobędzie dobrą opinię wśród pacjentów, którzy chętnie będą do niego wracać.
Gabinet psychoterapii to miejsce, gdzie każda osoba z problemami powinna poczuć, że istnieje dla niej rozwiązanie i można wyjść nawet z bardzo nieciekawej sytuacji. Ludzie którzy mają problemy z nałogami lub depresją nie zawsze wierzą w to, że gabinet psychoterapii może być dla nich skuteczną pomocą i omijają go szerokim łukiem. W ten sposób pogrążają się w swoim problemie. Często jest tak, że te osoby odwiedzają gabinet psychoterapii dopiero wtedy, gdy są już całkowicie bezradni i nie potrafią sobie poradzić ze swoją sytuacją. Gdyby zdecydowali się na gabinet psychoterapii znacznie wcześniej, leczenie byłoby pewnie krótsze i znacznie prostsze. Gabinet psychoterapii musi nieraz pracować z jedną osobą przez wiele lat, zanim wróci ona do zdrowia. Ważne jest, aby taka osoba nie poddawała się podczas terapii i wytrwale dążyła do tego, aby ją z powodzeniem zakończyć. Gabinet psychoterapii będzie pewnie często przez nią odwiedzany, ale dzięki temu może osiągnąć sukces.