«

»

Kwi 19

Dobry dodatek do każdego ogrodu

Tuje należą do najczęściej spotykanych roślin w polskich ogrodach. Powodów tego zjawiska można wymienić bardzo wiele. Jednym z nich z całą pewnością jest ich atrakcyjnych wygląd. Te rośliny, które w zależności od wybranej odmiany można zaliczyć do krzewów lub drzew, mogą poprawić wygląd każdego ogrodu. Tuje zazwyczaj rosną w postaci zgrabnych stożków, dlatego też zawsze wyglądają schludnie. Świetnie nadają się jako sposób na stworzenie ogrodzenia między posesjami, tym samem chroniąc przed wścibskim okiem sąsiadów.
Oprócz tego tuje dobrze dostosowują się do polskich warunków klimatycznych, w tym do ciągłych zmian temperaturowych, jakie zachodzą między różnymi porami roku. Jak inne iglaki, tuje przetrwają w pełni swojego iglastego piękna nawet przez najgorsze zimy, podczas gdy wiele innych roślin w ogrodzie straci swoją zieleń z powodu uporczywego chłodu. Na dodatek tuje są raczej mało wymagające i nie potrzebują tak dużo pielęgnacji jak inne gatunki, dlatego też stanowią praktyczny wybór na ozdobę dla każdego ogrodu.
W szkółkach oraz sklepach ogrodniczych można bez problemu znaleźć i zakupić sadzonki tui. Zazwyczaj dostępnych jest więcej niż tylko jedna odmiana. Każda odmiana tui posiada specyficzne dla siebie cechy charakterystyczne, dlatego warto się zastanowić przed podjęciem decyzji o tym, którą odmianę zakupić do swojego ogrodu. Ze względu na swoją popularność, tuje są też stosunkowo tanie, dlatego ich zakup nie obciąży zbytnio budżetu przeznaczonego na ogród domowy. Te mało wymagające i piękne rośliny bez problemu przystosują się do swojego nowego stanowiska i będą stopniowo rosły przez wiele długich lat.
Dla każdego, kto zastanawia się czy, aby nie dodać do swojego ogrodu takich roślin jak tuje Lublin to miasto w którym bez problemu będzie można zakupić sadzonki. Jedno jest pewne, rośliny te będą świetnie prezentować się w każdym ogrodzie. Dlatego nikt nie powinien się wahać przed dodaniem ich do swojej przydomowej kolekcji. Będzie to decyzja, której nikt nie pożałuje!