«

»

Paź 23

Deska schodowa – jak wybrać odpowiednią?

Wykończenie mieszkania w cale nie jest proste

Urządzenie nowego mieszkania zdecydowanie nie należy do prostszych zadań stojących przed nami w życiu. Na początek zajmujemy się sprawami najbardziej oczywistymi, jak wybór koloru ścian, zakupienie farby i pomalowanie pomieszczeń. Kryjemy podłogę – naturalne drewno, panele, deska schodowa w przedpokoju, gdzie mieści się klatka schodowa. Montujemy listwy, wszystkie framugi wraz z drzwiami i zazwyczaj wydaje się nam, że najgorsze już za nami.

Urządzanie własnego gniazdka może być przyjemnością

Właśnie, wydaje się nam. Wciąż czeka nas mnóstwo pracy i trudnych decyzji do podjęcia. Jednakże dla większości młodych lokatorów urządzanie swojego gniazdka jest przyjemnością. Nic dziwnego – wspólne szukanie wyposażenia do nowego domu czy mieszkania jest także formą pogłębiania więzi. Para uczy się wtedy szukania kompromisów, gdy na przykład jedno marzy o popielatej ścianie, drugie zaś wyobrażało sobie, że będzie ona turkusowa. Tak samo często zdarzają się kłótnie o deskę schodową, wygląd poręczy czy chociażby klamek.Jednocześnie jest ono też pierwszą dużą inwestycją we wspólną przyszłość, nic więc dziwnego, że jest to tak podniosłe i ważne wydarzenie.

Nie da się uniknąć kłótni

Kłótnie i nieporozumienia są nieuniknione, jednak wbrew pozorom bardzo pożyteczne, uczą nas wielu przydatnych w dalszym życiu rzeczy. Nabywamy zdolności dążenia do porozumienia, uczymy się, kiedy warto odpuścić i załagodzić konflikt, kiedy zaś walczyć o swoje. Takie doświadczenia w pewien sposób nas „hartują”, dzięki nim bowiem pierwsze kłótnie pojawiające się po rozpoczęciu wspólnego życia nie będą dla nas szokiem, a czymś normalnym, z czym potrafimy i chcemy sobie radzić. Przyjdzie bowiem taki czas, że deska schodowa, o którą tak zawzięcie się kłóciliście pozostanie jedynie śmieszną anegdotką, opowiadaną przy każdych rodzinnych świętach.

Moda czy własny gust – czym się kierować?

Odwiecznym dylematem młodych osób urządzających swoje pierwsze mieszkanie jest to, czy powinny kierować się modą, czy też własnym gustem i upodobaniami. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, możemy im jednak podpowiedzieć, że można bardzo sprawnie połączyć jedno z drugim. I wspomnieć na sam koniec, że moda oczywiście za jakiś czas przeminie, nie warto więc za nią podążać całkowicie bezkrytycznie.

 

deska schodowa