«

»

Mar 02

Dbaj o ciśnienie – tanie i skuteczne leki

Ciśnienie tętnicze to nader istotna wartość do analizy całego organizmu. Zależy ona od pracy mięśnia sercowego a także od elastyczności tętnic. Do odmierzenia wartości ciśnienia krwi potrzebny bywa ciśnieniomierz, jaki rejestruje pomiar w mmHg.
Za odpowiednie wartości uznaje się oscylację ciśnienia pomiędzy 120/80 mmHg. Wiadomym jest, iż każdy układ krwionośny będzie inny i dla niejednego reguła ta może być rozpatrywana osobno, jakkolwiek o tym przesądza lekarz w trakcie specjalistycznej wizyty.


Pomiar ciśnienia odbywać się potrzebuje w precyzyjnie wskazanych okolicznościach, ich nie respektowanie zdoła skutkować w uzyskaniu fałszywego wyniku. Test trzeba przeprowadzić w spoczynku, także rekomenduje się kilkuminutowy relaks. Najlepsza bywa poza siedząca, z ręką swobodnie podpartą. Należy pomnieć, aby ramię nie było krępowane poprzez ani jeden rękaw, a nasza ręka powinna znajdować się na poziomie mięśnia sercowego.

Nasz mankiet z aparatu powinien zostać kompetentnie ubrany, nie może być za wiotki ani za wąski, powinien zostać założony około 2 – 3 centymetry nad stawem łokciowym. Najkorzystniej jest gdy sprawdzianu ciśnienia dopełnia inna osoba, jednak kiedy nie ma tego typu możliwości, należy pamiętać, żeby nie napełniać powietrza do mankietu za pośrednictwem ręki na której mierzymy ciśnienie.
Kiedy doktor zaleci porządne oraz systematyczne mierzenie ciśnienia, najlepiej pisać wartość ciśnienia w dzienniczku. Taki notes przyzwoli nam na notowane wyników testów oraz zapisywanie pomocnych informacji, jakie są potem bardzo przydatne dla lekarza.


Na początku najkorzystniej jest praktykować mierzenie ciśnienia parę razy w ciągu dnia. O brzasku, również w czasie pracy, po jedzeniu, a też przed zażyciem leków, a także po ich przyjęciu a także wieczorową porą. Pozwoli to na gruntowną obserwację pracy mięśnia sercowego, jakkolwiek kiedy wszystko się unormuje, wystarczą w tej chwili zaledwie 2 lub 3 testy dziennie.
Należy dbać o nasze zdrowie i monitorować własne serce. W związku z tym nie warto płacić za dużo i jeżeli mamy słabe ciśnienie to zdobywajmy w aptece leki importowane przez handel równoległy – są mniej kosztowne i tak samo funkcjonalne.