«

»

Cze 11

Czy aplikacje na telefon to przyszłość?

Nieważne czy masz siedem lat czy siedemdziesiąt siedem. Żyjemy w czasach kiedy praktycznie każdy lub prawie każdy posiada telefon komórkowy lub smartfona. Młodsi nauczą się jego obsługi w mgnieniu oka, a starsi użytkownicy, dzięki przejrzystości systemów operacyjnych i intuicyjności telefonów z Androidem czy iOS, też na pewno przyswoją sobie jak z nich korzystać. Niedługo pewnie nie będzie wyjścia i każdy będzie musiał mieć w swojej kieszeni te, jakże „inteligentne” 130 gramów elektroniki.
Aplikacje na smartfony mamy możliwość pobierać za darmo z domyślnie zainstalowanych sklepów typu Google Play czy AppStore. Tylko te bardziej wymagające „apki”, lub te bez reklam, są płatne. Bezpłatne będą np. programy do obsługi banków, kont abonenckich w sieciach komórkowych czy nawigacja Google Maps. Jeśli chodzi o programy do nauki języków obcych to najczęściej dostępne będzie kilka pierwszych lekcji, kolejne należy wykupić – odbywa się to poprzez zakup, przy użyciu karty płatniczej, tak zwanej subskrybcji.

http://connectthedots.pl/aplikacja-mobilna-benericetti-wirtualny-lookbook-dla-wloskiego-producenta-skor/
Aplikacje mobilne Wrocław udostępnia coraz częściej. Możemy pobierać je na nasze smartfony i pomagać sobie przy ich użyciu np. podczas poszukiwania słynnych krasnali ukrywających się w różnych zakamarkach miasta.
Załóżmy się poszliśmy na długą przechadzkę w celu eksplorowania Wrocławia, dotarliśmy aż na Bielany Wrocławskie, a że jest już późno to nie kursują żadne autobusy, a taksówki są zwyczajnie za drogie. Skorzystajmy zatem z Vozilli. Wystarczy się zarejestrować i dzięki wbudowanej mapie mamy podgląd na znajdujące się w pobliżu samochody elektryczne, które możemy samodzielnie wypożyczyć i udać się nimi do centrum.
Restauracje, hotele, atrakcje czy choćby nawet aplikacje mobilne Warszawa oferuje w ilość tak dużej, że może zabraknąć nam pamięci na smartfonie. Jako że można się w stolicy nieźle zabawić, warto zadbać o aplikacje typu wirtualny alkomat czy iTaxi. Jeśli zajdzie potrzeba, taksówkę wyszukamy równie prosto co samochód elektryczny we Wrocławiu.
Wszyscy dobrze wiemy, że miasto stołeczne jest bardzo skomplikowane do poruszania się. Mamy tutaj autobusy, tramwaje, metro czy pociągi. W celi uniknięcia zgubienia się i poprawienia komfortu i efektywności poruszania się w miejskiej dżungli skorzystajmy z aplikacji mobilnej JakDojadę. Zaplanujemy w ten sposób podróż z jednego końca miasta na drugi, a program sam dobierze i poinformuje nas o najbliższych przystankach czy planowanych przesiadkach.
Nie powinniśmy bać się korzystać z aplikacji mobilnych, ponieważ mają przed sobą świetlaną przyszłość. Już teraz możemy płacić nimi w sklepie jak kartą płatniczą czy relaksować się przy ciekawych grach logicznych pobranych wprost z Google Play czy AppStora.